Школа Кібербезпеки

Магістерська програма з медіакомунікацій Українського Католицького Університету спільно з Umeå University (Швеція) організовує Школу кібербезпеки для студентів-медійників/журналістів та представників місцевих регіональних ЗМІ на тему «Free speech for free elections: Social media, cyber-security and fake news in Ukraine».

Мета проекту – підвищити рівень медіаграмотності та надати практичні інструменти боротьби з кіберзагрозами

Сучасний світ змушений боротися з новими загрозами в медіапросторі, такими як вірусні фейкові новини, тролінг, кібератаки і т. д. Особливо це важливо під час виборів, коли під загрозою опиняється свобода слова. Як наслідок, багатьом регіональним ЗМІ бракує поінформованості, концептуального та практичного інструментаріїв для нейстралізації кіберзагроз і вірусної дезінформації. Цей проект має намір пом’якшити ці проблеми, надавши можливість підвищити свій рівень знань в цій сфері.

Тренерами в школі будуть як українські, так і шведські фахівці. Робочі мови: українська та англійська.

Школа триватиме три дні – з 19 по 21 березня 2020 р.

Участь у школі безкоштовна.

У проекті зможуть взяти участь 10 регіональних журналістів, а також редактори, менеджери незалежних медій та громадянських медіаініціатив, які прагнуть розвивати та вдосконалювати свої знання.
Якщо Ви хочете прийняти участь у школі, прошу надіслати на адресу veronika@ucu.edu.ua CV та мотиваційний лист, у якому коротко опишіть, чому для Вас це важливо.

Заявки на участь у Школі кібербезпеки приймаємо до 12 березня 2020 року (включно).
Про результати добору повідомимо 13 березня 2020 року.
Керівник проекту – Уляна Макаренко, makarenko@ucu.edu.ua
Менеджер проекту – Вероніка Равська, veronika@ucu.edu.ua

 

Спікери Школи кібербезпеки:

Антон Кушнір – тренер з цифрової безпеки, SAFETAG аудитор, співзасновник ГО “Лабораторія цифрової безпеки”, розповість учасникам школи як захистити себе від кібератаки.

Світлина від Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ.

 

Діана Дуцик – виконавча директорка ГО “Український інститут медіа та комунікації” викладачка Могилянської школи журналістики. Більше 20 років в журналістській професії, була політичним оглядачем, а також головною редакторкою низки українських, загальноукраїнських ЗМІ. Редакторка та авторка просвітницьких посібників та курсів, зокрема онлайн платформи для підліків з медіаграмотноісті “МедіаДрайвер” курсу “Новинна грамотність” посібника “Як викладати журналістику конфлікту”, а також авторка монографії “Політична журналістика”.

 

Роман Горбик – працює у Швеції як старший викладач в університеті Седертерн (Стокгольм) та як постдок факультету культури та медій в університеті Умео, де досліджує фейкові новини з погляду оповідної структури. Вивчав журналістику та медіа в університетах Києва, Орхуса, Амстердама та Гамбурга, його експертиза сягає соціології журналістики, історії медій, історії ідей, соціолінгвістики та сучасних фейків. Активно працює як драматург та кіносценарист.

Світлина від Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ.