Школа журналістики та комунікації УКУ представила нових керівниць магістерських програм

1 червня розпочала своє існування оновлена Школа Журналістика та Комунікацій УКУ. Відтепер у новій структурі Школи діятиме одна кафедра та дві магістерські програми: журналістики та медіакомунікацій. З 1 червня керівницею магістерської програми з журналістики стала Світлана Жаб’юк, а магістерську програму з медіакомунікацій очолила Олена Кулигіна.

Світлана Жаб’юк та Олена Кулигіна

Світлана Жаб’юк – журналістка, редакторка, викладачка, медіатренерка. Закінчила Українську академію друкарства за спеціальністю «Видавнича справа та редагування». Учасниця програми «Журналістика цифрового майбутнього» Могилянської школи журналістики Національного Університету «Києво-Могилянська академія».

Працювала у «Поступі», «Львівській газеті», «ЗІКу», понад три роки була головною  редакторкою інтернет-видання ZAXID.NET.

2010 р. – співзасновниця Школи інтернет-журналістики, медіа тренерка. З 2012 – асистентка кафедри нових медій ЛНУ ім. Івана Франка. З 2014 р. – співзасновниця та шеф-редакторка медіахабу «Твоє місто».

Олена Кулигіна – журналістка та фахівчиня з маркетингових комунікацій та зв’язків з громадськістю. Випускниця кафедри журналістики Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна, вивчала медіа менеджмент в Українському Католицькому Університеті та комунікації у Європейському Центрі Комунікації та культури (Варшава).

Працювала журналістом, редактором та менеджером з зовнішніх зв’язків у Релігійно-інформаційній службі України, керівницею прес-служби гуманітарної місії «Папа для України». До травня 2020 року була першим керівником магістерської програми з маркетингу Львівської бізнес-школи УКУ.

Як раніше повідомлялось, керівництво Українського католицького університету об’єднало магістерської програми з медіакомунікацій та Школи журналістики в одну структуру – Школу журналістики та комунікацій, директором якої став отець Андрій Шестак. Раніше ці дві магістерські програми були окремими підрозділами у складі Факультету суспільних наук УКУ.

«Український Католицький Університет, не зважаючи на “коронакризу”, не змінив рішення оновити нашу комунікаційну навчальну структуру. Досі дві навчальні програми та експерти, які працювали над ними, рухались паралельними траєкторіями розвитку. Відтепер, об’єднуючись в одну структуру, магістерські програми з журналістики та комунікацій, працюватимуть інтегровано, однак з різними освітніми програмами та цільовими аудиторіями абітурієнтів.

Сьогоднішні зміни є рішенням довгострокової перспективи. Тому програма з журналістики для нових абітурієнтів, окрім моделі “універсального журналіста”, пропонуватиме більше прикладних навичок, а також додаткові спеціаліації як економічна, культурна, релігійна чи наукова. Натомість, у програмі з медіакомунікацій, акцент зміститься із медіаменеджменту на PR та практичні Digital інструменти, без яких неможливо уявити комунікації у сучасному світі. І тут ми покладаємось на великий професійний досвід обидвох керівниць, які є знаними журналістами та комунікаційниками», – поділився отець Андрій Шестак, директор ШЖК.

отець Андрій Шестак, директор ШЖК

За його словами, ШЖК також готує оновлений склад викладачів та експертів програми. Також триває робота над новими сертифікатними програмами та короткостроковими курсами підвищення кваліфікацій, для працівників комунікаційної галузі.

«У 2020-2021 навчальному році ми плануємо залучити більше практиків, і журналістів, і експертів з комунікацій, які зможуть поділитись знаннями і досвідом, які зможуть бути максимально корисними випускникам Школи для їх майбутньої роботи в редакціях чи відділах з комунікацій. Для нас, як Факультету суспільних наук, важливо, щоб навчання завжди йшло в парі із візійною складовою цілого УКУ, ми хочемо справді заявити про нову ідею “лідерства служіння”», – додав Володимир Турчиновський, декан ФСН УКУ.

Відділ інформації УКУ